Kart ucznia

29 maja 2023

Zarząd Transportu Miejskiego rozpoczyna proces realizacji wydawania Kart Ucznia pierwszoklasistom oraz tym dzieciom, którym uprawnienia do darmowych przejazdów wygasają 30 września br.

W związku z powyższym  przypominamy rodzicom dzieci z powyższych grup o możliwości wyrobienia/przedłużenia uprawnień Karty Ucznia poprzez:

Od tego roku uprawnienia wgrywane są na maksymalnie 8 lat, nie tak jak do tej pory na 4. Oznacza to, że pierwszoklasiści będą mieć wgrane uprawnienia na cały okres uczęszczania do szkoły podstawowej.
 Aby możliwe było otrzymanie Karty Ucznia przed rozpoczęciem roku szkolnego, rodzice/opiekunowie winni złożyć wniosek jak najszybciej.
 Wcześniejsza komunikacja z rodzicami pozwoli na uniknięcie kolejek zarówno w Punktach Obsługi Pasażerów, jak i sekretariatach we wrześniu. Umożliwi również Państwu wydanie Kart przed rozpoczęciem roku szkolnego 2023/2024, a w dalszej perspektywie skorzystanie z Karty Ucznia i bezpłatnych przejazdów uczniom od 1 września 2023 r.