Informacja dla rodziców o zasadach korzystania przez ucznia z podręczników

16 stycznia 2020
  1. Podręczniki, w tym podręczniki do zajęć z danego języka obcego nowożytnego, materiały edukacyjne do zajęć z danego języka obcego nowożytnego pozostają w dyspozycji szkoły, która jest upoważniona do ich wypożyczania na zasadach określonych poniżej.
  2. Podręczniki są wypożyczane uczniom szkoły na okres danego roku szkolnego.
  3. Wypożyczenia podręczników dokonuje nauczyciel odpowiedzialny za prowadzenie biblioteki szkolnej z pomocą wychowawcy danej klasy.
  4. Podręczniki na dany rok szkolny są wypożyczane w dniu i w godzinach uzgodnionych pomiędzy nauczycielem odpowiedzialnym za prowadzenie biblioteki szkolnej a wychowawcą klasy. Zapis ten stosuje się również do zwrotu podręczników. Wychowawca klasy informuje uczniów i rodziców o uzgodnionych dniach i godzinach wypożyczania i zwrotu podręczników.
  5. Podręczniki podlegają zwrotowi do biblioteki szkolnej w przypadku skreślenia ucznia z księgi uczniów, przeniesienia ucznia do innej szkoły lub w przypadku innych zdarzeń losowych.
  6. Po zakończeniu zajęć dydaktycznych w szkole uczniowie zwracają podręczniki do biblioteki szkolnej. Uczniowie przystępujący do egzaminu komisyjnego zwracają podręczniki nie później niż do końca sierpnia danego roku.
  7. Podczas zwrotu podręcznika do biblioteki – nauczyciel bibliotekarz dokonuje oględzin podręcznika, określając stopień jego zużycia oraz dokonuje wpisów o stanie technicznym podręcznika w protokole zdawczo-odbiorczym.
  8. W przypadku zagubienia podręcznika lub dołączonej do niego płyty CD, znacznego zużycia, wykraczającego poza jego zwykłe użytkowanie, bądź jego zniszczenia, rodzice są zobowiązani do zwrotów kosztów zakupu nowego podręcznika. Wpłaty dokonuje się na podane konto.
  9. Uczniowie są zobowiązani do używania podręcznika zgodnie z jego przeznaczeniem, do zachowania troski o jego walor użytkowy i estetyczny, do chronienia go przed zniszczeniem, bądź zgubieniem.
  10. W przypadku zniszczenia lub zagubienia podręcznika uczeń lub rodzic jest zobowiązany poinformować nauczyciela wychowawcę i nauczyciela odpowiedzialnego za prowadzenie biblioteki szkolnej.