Jesteś tutaj: Start / O szkole / Biblioteka

mgr Marta Sieradz

Biblioteka szkolna znajduje się na II piętrze w sali nr 211. Posiadamy osobną wypożyczalnię i czytelnię oraz dwa stanowisko komputerowe, z których  mogą korzystać czytelnicy.

W naszej bibliotece zgromadzony jest bogaty, skatalogowany w komputerowym programie MOL OPTIVUM  księgozbiór liczący ponad 12 tysięcy książek, jak również udostępniane uczniom i nauczycielom bezpłatne podręczniki szkolne. Posiadamy także zbiory czasopism, ilustracji, kaset wideo, płyt DVD i programów multimedialnych. Dbamy o zapewnienie uczniom  pełnej oferty lektur szkolnych dla klas I – VI oraz nowości w dziedzinie literatury dla dzieci i młodzieży.

W bibliotece jest wolny dostęp do półek i uczniowie samodzielnie wybierają książki do czytania, mogą przy tym  zawsze liczyć na pomoc bibliotekarza.

Organizujemy: tematyczne wystawy książek, lekcje biblioteczne,  konkursy i plebiscyty czytelnicze. Stale współpracujemy z: Publiczną Biblioteką dla dzieci i młodzieży nr 36 ul. Redutowa 48.
Nasi uczniowie biorą udział w wielu konkursach i imprezach organizowanych przez bibliotekę publiczną i inne biblioteki szkolne. Do naszej biblioteki serdecznie zapraszamy także rodziców naszych uczniów. Mogą Państwo wspólnie ze swoimi dziećmi wybierać książki do wypożyczenia, skorzystać z literatury pedagogicznej dla dorosłych, udostępniamy również w bibliotece dokumentację naszej szkoły.

Poniedziałek 8:00-14:00
Wtorek 8:00-14:00