Witamy po wakacjach!

Wakacje już za nami. Zabrzmiał pierwszy szkolny dzwonek i nastał czas powrotu do szkolnych obowiązków. Nie jest to dla nas jednak powód do smutku, a wręcz odwrotnie. Wspaniale jest móc spotykać się z kolegami w szkole, spędzać z nimi czas  na wspólnej nauce i zabawie, czy to w sali, czy też na podwórku.

Mamy nadzieję, że tym razem pandemia nie odbierze nam tego, co dla nas tak bardzo ważne i że będziemy mogli cieszyć się ze wspólnie spędzanych chwil przez cały rok szkolny.

14 września 2021

Pokaz tańców

16 września mieliśmy okazję uczestniczyć w pokazie zajęć tanecznych, który odbył się w sali gimnastycznej. Pan Bartek – instruktor tańca i akrobatyki ze stowarzyszenia „Smok”  przeprowadził fantastyczną muzyczno–rytmiczną rozgrzewkę, a także pokazał nam kilka ciekawych układów tanecznych. Spotkanie było bardzo udane, wszyscy poczuliśmy moc pozytywnej energii, jaka płynie z obcowania z muzyką i tańcem.

Zajęcia naukowe - magnetyzm

20 i 21 września podczas zajęć świetlicowych odbyły się warsztaty zorganizowane przez fundację RoRo pt. „Czy nie wychodząc z domu można dotrzeć na biegun? Magnetyzm”.

Podczas zajęć dzieci zapoznały się z podstawami zjawiska magnetyzmu. Dowiedziały się co to są magnesy, jaka jest zasada ich działania i w jaki sposób przyciągają one różne materiały. Podczas zajęć praktycznych uczniowie sami mogli sprawdzić, jakie przedmioty przyciągają magnesy, a jakich nie.

Czytaj więcej o: Zajęcia naukowe - magnetyzm

Ślubowanie

ŚLUBOWANIE

Wrzesień – to w tym roku czas pasowania na ucznia. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły, przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego, zostali uroczyście przyjęci w poczet uczniów przez Panią Dyrektor. Przed nauczycielami i rodzicami zaś ślubowali dbać o dobre imię szkoły, sumiennie wypełniać swoje obowiązki  oraz zachowywać się tak, aby w przyszłości wyrosnąć na dobrych i wartościowych ludzi. Uroczystość uświetniły wesołe piosenki, a na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy.