Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

18 stycznia 2023

„Dni otwarte” w wolskich podstawówkach. Przyjdź, zobacz i zapisz swoje dziecko do wybranej, publicznej szkoły podstawowej na Woli!

Szanowni Państwo,

zbliża się rekrutacja na rok szkolny 2023/2024. Przed Wami trudny decyzja, gdzie zapisać dziecko do szkoły. Wychodząc naprzeciw tym dylematom w dniach 30 stycznia - 3 lutego 2023 r. zapraszamy do wolskich szkół podstawowych na tzw. dni otwarte. Ważne jest dla nas, abyście Państwo przed dokonaniem wyboru mogli zrobić to świadomie i mieli jak najpełniejszą wiedzę o tych elementach, które są istotne dla Rodziców i dzieci planujących wybór szkoły tak naprawdę na kilka lat. Dlatego w czasie „dni otwartych” będzie można poznać szkołę, porozmawiać z dyrektorem, nauczycielami oraz specjalistami np. z pedagogiem specjalnym, psychologiem, logopedą – słowem poczuć klimat placówki. Na spotkanie zapraszamy z dzieckiem - obejrzy sale dydaktyczne, pracownie przedmiotowe, stołówkę, salę gimnastyczną, boisko szkolne, szatnię.

 

Czytaj więcej o: „Dni otwarte” w wolskich podstawówkach. Przyjdź, zobacz i zapisz swoje dziecko do wybranej, publicznej szkoły podstawowej na Woli!
21 grudnia 2022

„Спільна варшавська зима”

З 2 січня 2023 року розпочинається реєстрація на акцію «Спільна варшавська зима», що організована Столицею Варшавою та Дитячим фондом ООН – ЮНІСЕФ. «Спільна варшавська зима» — це пропозиція виховних занять та опіки, які доповнюють пропозицію варшавської акції «Зима в місті» 2023. Проект фінансується ЮНІСЕФ і спрямований на дітей-біженців, які прибули до Польщі після 24 лютого 2022 р. у зв'язку зі збройним конфліктом в Україні.

 Як зареєструвати дитину?

Czytaj więcej o: „Спільна варшавська зима”
21 grudnia 2022

Warszawska Akcja "Zima w Mieście" 13 lutego - 24 lutego 2023 r.

Od 2 stycznia 2023 r. rozpoczynają się zapisy do tegorocznej edycji Warszawskiej Akcji „Zima w Mieście”. Tak jak co roku, w okresie ferii zimowych, warszawscy uczniowie oraz dzieci mieszkające w stolicy będą miały zapewnioną opiekę oraz ofertę zajęć: sportowych, artystycznych, edukacyjnych i rekreacyjnych.

Jak się zapisać?

Czytaj więcej o: Warszawska Akcja "Zima w Mieście" 13 lutego - 24 lutego 2023 r.
1 grudnia 2022

Zima w mieście

 Wykaz Feryjnych Placówek Edukacyjnych  "Zima w Mieście 2023"  
na terenie Dzielnicy Wola m.st. Warszawy
13.02.2023-26.02.2023

Czytaj więcej o: Zima w mieście
Przejdź do - Serdecznie dziękujemy Fundacji Powszechnego Czytania
21 listopada 2022

Serdecznie dziękujemy Fundacji Powszechnego Czytania

Serdecznie dziękujemy Fundacji Powszechnego Czytania, która w tym roku już dwukrotnie przekazała bibliotece naszej szkoły książki dla uczniów z Ukrainy. Nasi nowi uczniowie codziennie odwiedzają bibliotekę i bardzo chętnie wypożyczają i czytają książki zarówno w swoim ojczystym języku jak i w języku polskim.

 

21 listopada 2022

Пункти дистанційного навчання - Punkty nauki zdalnej

1 września w warszawskich szkołach rozpoczęły się lekcje. Miasto pamięta także o dzieciach i młodzieży z Ukrainy, które chcą kontynuować zajęcia online w ukraińskim systemie edukacji. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy punkty nauki zdalnej, w których można spokojne się uczyć w obecności opiekuna. Punkty są wyposażone w komputery, drukarki i niezbędny sprzęt. Znajdują się w różnych dzielnicach Warszawy, tak by każdy miał do nich łatwy dostęp. Największy mieści się w Centrum Edukacji i Rozwoju przy ul. Towarowej 25A (https://edukacja.um.warszawa.pl/centrum-edukacji-i-rozwoju). Oferujemy w nim również pomoc psychologiczną, możliwość nauki języka polskiego oraz różnorodne zajęcia rozwijające zainteresowania i pasje.

Czytaj więcej o: Пункти дистанційного навчання - Punkty nauki zdalnej