Liryka śladami Mikołaja Kopernika

9 maja 2023

Z okazji Roku Mikołaja Kopernika Szkoła Podstawowa nr 221 w Warszawie  zaprasza do udziału w konkursie recytatorsko -poetyczno- muzycznym  Liryka śladami Mikołaja Kopernika

Do konkursu zapraszamy uczniów ze szkół wolskich z klas 0-3, którzy ułożą swój utwór muzyczny/wiersz/scenkę lub wyrecytują utwór związany z postacią Mikołaja Kopernika albo odnoszący się do kosmosu, lotów w kosmos, rakiet, ciał niebieskich itp. W konkursie można wziąć udział indywidualnie, grupowo w parach lub innych zespołach.

W ramach konkursu można:

• ułożyć swój wiersz,
  • skomponować i ułożyć piosenkę,
  • wyrecytować fragment wiersza znanego poety np. fragment ”Dzieci Pana Astronoma” Wandy Chotomskiej,
  • zagrać scenkę teatralną.

Zależy nam na wszechstronnym rozwoju uczestników, dlatego zapraszamy do twórczości w języku angielskim????; te utwory będą wyżej punktowane.

Swoje prace należy nagrać=zrobić film. Plik z nagraniem należy nazwać według schematu: imię i nazwisko uczestnika/uczestniczki, nazwa zespołu, klasa, tytuł piosenki/wiersza/scenki_ numer szkoły  np.:

Jak Kowalski_0_szkola_SP221

Zwycięskie nagrania zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły 221, a więc prosimy o wyrażenie zgody na upublicznienie nagrania - załącznik.

Termin trwania konkursu:

start 17 kwietnia, prace należy przesłać do 16 maja, 30 maja ogłoszenie wyników i rozdanie nagród w szkole nr 221.

Czekają wyjątkowe nagrody
W załączeniu regulamin